Powiat Białogardzki

Powiat Choszczeński

Powiat Drawski

Powiat Goleniowski

Powiat Gryficki

Powiat Gryfiński

Powiat Kamieński

Powiat Kołobrzeski

Powiat Koszaliński

Powiat Łobeski

Powiat Myśliborski

Powiat Policki

Powiat Pyrzycki

Powiat Sławieński

Powiat Stargardzki

Powiat Świdwiński

Powiat Szczecinecki

Powiat Wałecki

Miasto Koszalin

Miasto Szczecin

Miasto Świnoujście

Szkolenie oraz współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży dofinansowane ze środków:

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Ministerstwa Sportu i Turystyki


„POZNAJMY SIĘ„ – część III

Poznaliśmy już w poprzednich artykułach Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej ZFS Pana Jerzego Żalejkę miłośnika podnoszenia ciężarów , Kierownika Wyszkolenia ZFS Pana Krzysztofa Biegałę miłośnika pływania a w szczególności piłki wodnej .

Dzisiaj poznajmy sylwetkę Andrzeja Adamskiego Członka Zarządu ZFS , trenera , działacza sportowego z Koszalina , jego pasją i miłością jest JUDO ….

ANDRZEJ ADAMSKI,ur. 1959 r. w Koszalinie, trener klasy mistrzowskiej w judo.

Trener koordynator – prezes Klubu Judo „Samuraj“ w Koszalinie oraz UKS „Tori” Dąbrowa, gmina Sianów. Wieloletni prezes Zachodniopomorskiego Związku Judo.

Trener kadry wojewódzkiej ZFS w Szczecinie, a w latach 1990-1996 asystent kadry olimpijskiej.

Adamski jest związany z tą dyscypliną sportu od 1971 roku. Jako zawodnik reprezentował barwy KS „Gwardia” Koszalin, zdobywając medale na wielu mistrzostwach Polski, zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

W 2019 roku właśnie mija 35 rocznica pracy szkoleniowej trenera Andrzeja Adamskiego w klubach judo w Koszalinie.

Jego najważniejsze sportowe sukcesy to:

  1. osiągnięcia zawodnicze:
  • Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów srebrne medale 1978/79;
  • Międzynarodowe turnieje juniorów: 1. miejsce Holandia 1979, Dania 1980,
  • Klasyfikacyjne turnieje ogólnopolskie juniorów i seniorów 1,2,3,5 m.
  1. osiągnięciatrenerskie:
  • W 1983 roku był założycielem sekcji judo kobiet w KS „Gwardia”, której sukcesorem od 2000 roku jest Klub Judo „Samuraj” Koszalin.
  • W barwach tego klubu zdobył najwyższe laury trenerskie, będąc wychowawcą i trenerem wielu pokoleń koszalińskich judoczek i judoków,
  • W sumie na mistrzostwach Polski i Europy, w różnych kategoriach wiekowych, zdobył ze swoimi zawodniczkami ponad 350 medali i wiele tytułów mistrza Polski i Europy.
  • Najważniejszym jego osiągnięciem sportowym było wychowanie i bezpośrednie przygotowanie do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku, zawodniczki Ewy Larysy Krause, która jako jedna z trzech koszalińskich olimpijczyków dostąpiła zaszczytu reprezentowania kraju na olimpijskim tatami, zdobywając V miejsce w klasyfikacji indywidualnej, w kategorii wagowej do 52 kg.E.L. Krause była także mistrzem Europy juniorów i seniorów, zdobywając 8 medali indywidualnych, jak i drużynowych.

Andrzej Adamski to trener z wielkim dorobkiem szkoleniowym, działa społecznie w Polskim Związku Judo, jest prezesem Zachodniopomorskiego Związku Judo i członkiem Zarządu Zachodniopomorskiej Federacji Sportu w Szczecinie. Był wielokrotnie nagradzany za działalność sportową przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a także przez najwyższe sportowe władze rządowe.
Trener Adamski jest charyzmatycznym szkoleniowcem w Koszalinie, posiada uznanie i szacunek innych trenerów, a w szczególności szkoleniowców sportów walki. Przez 35 lat swojej pracy wielokrotnie doskonalił swoje umiejętności na kwalifikacyjnych kursach zawodowych i branżowych.

Jest dyplomowanym i licencjonowanym trenerem Polskiego Związku Judo oraz jednym z nielicznych w naszym kraju, egzaminatorem na stopnie mistrzowskie dan. Sam jest posiadaczem 7 dana w judo.

  • Hobby: projektowanie plakatów, koszulek o tematyce sportowej, kolekcjonowanie mieczów samurajskich oraz postaci samurajów,

Ulubione sporty: judo, sumo, sporty walki,

Dlaczego trenuje ? – ..bo lubi emocje, sportową rywalizację i wysiłek fizyczny,

Największe osiągnięcia klubu – jak wyżej, a dodatkowo to udziały i medale, miejsca punktowane we wszystkich kategoriach wiekowych w Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy oraz setki medali w mistrzostwach Polski od kategorii wiekowej od młodzików do seniorów.

Wielokrotnie – drużynowy Mistrz Polski,Aktualności

Narodowe Mistrzostwa Polski 2019 w Tenisie Ziemnym.

Zawodnicy Kadry Województwa Zachodniopomorskiego zdobyli trzy medale podczas rozgrywanych w Gliwicach 93. Narodowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie. Daria Kuczer wraz ze swoją partnerką, Anastazją Szoszyną (WKS Grunwald Poznań), awansowały do finału gry podwójnej kobiet. Szczecińsko-poznańska para wygrała dwa mecze, a w pojedynku o złoto uległa parze Weronika Falkowska (AT Masters Radom)/  Martyna […] / więcej+

„POZNAJMY SIĘ„ – część III

Poznaliśmy już w poprzednich artykułach Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej ZFS Pana Jerzego Żalejkę miłośnika podnoszenia ciężarów , Kierownika Wyszkolenia ZFS Pana Krzysztofa Biegałę miłośnika pływania a w szczególności piłki wodnej . Dzisiaj poznajmy sylwetkę Andrzeja Adamskiego Członka Zarządu ZFS , trenera , działacza sportowego z Koszalina , jego pasją i miłością jest JUDO …. ANDRZEJ ADAMSKI,ur. […] / więcej+

XI Bałtyckie Igrzyska Młodzieży (Baltic Sea Youth Games) Karlstad Szwecja.

Pełna wrażeń i sukcesów wróciła reprezentacja woj. Zachodniopomorskiego z Bałtyckich Igrzysk Młodzieży, ok. 500 młodych sportowców rywalizowało na arenach sportowych w Szwedzkim Karlstad. Do Igrzysk przystąpiły reprezentacje z Polski, Niemiec – Meklemburgia, Brandenburgia, Łotwy, Rosji, Białorusi oraz Szwecji. Zachodniopomorska Federacja Sportu jako organizator wyjazdu wsparta finansowo przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski zadbała o dobre warunki pobytu […] / więcej+

StudioBudza/3x3Kołobrzeg najlepszą drużyną męską 3×3 w Polsce!

Na rozegranym w Gdańsku finale tegorocznej edycji #LOTTO3x3 QUEST w kategorii OPEN M zwyciężyła drużyna StudioBudza/3×3 Kołobrzeg (w składzie Łukasz Diduszko – King Wilki Morskie Szczecin, Maciej Adamkiewicz – Ogniwo Szczecin, Marcin Zarzeczny – Ogniwo Szczecin , Marcin Chudy – Klub Sportowy Jedynka Pelpin), pokonując w finale 4-krotnych Mistrzów Polski i brązowych medalistów Mistrzostw Świata […] / więcej+

Młodzieżowa Siatkówka Plażowa

W ostatnich dniach upalnego czerwca 2019 roku w Kołobrzegu na plaży Milenium rozegrany został XIX Międzynarodowy Turniej o Puchar Bałtyku im. Wojciecha Klęsk w siatkówce plażowej . Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Frekwencja dopisała , w rywalizacji udział wzięło 203 pary !!! z kraju i z zagranicy. Rozegrano 487 spotkań […] / więcej+

Aktualne Wyniki Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży 2018

zobacz wszystkie aktualności+