Powiat Białogardzki

Powiat Choszczeński

Powiat Drawski

Powiat Goleniowski

Powiat Gryficki

Powiat Gryfiński

Powiat Kamieński

Powiat Kołobrzeski

Powiat Koszaliński

Powiat Łobeski

Powiat Myśliborski

Powiat Policki

Powiat Pyrzycki

Powiat Sławieński

Powiat Stargardzki

Powiat Świdwiński

Powiat Szczecinecki

Powiat Wałecki

Miasto Koszalin

Miasto Szczecin

Miasto Świnoujście

Szkolenie oraz współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży dofinansowane ze środków:

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Ministerstwa Sportu i Turystyki


„POZNAJMY SIĘ„ – część III

Poznaliśmy już w poprzednich artykułach Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej ZFS Pana Jerzego Żalejkę miłośnika podnoszenia ciężarów , Kierownika Wyszkolenia ZFS Pana Krzysztofa Biegałę miłośnika pływania a w szczególności piłki wodnej .

Dzisiaj poznajmy sylwetkę Andrzeja Adamskiego Członka Zarządu ZFS , trenera , działacza sportowego z Koszalina , jego pasją i miłością jest JUDO ….

ANDRZEJ ADAMSKI,ur. 1959 r. w Koszalinie, trener klasy mistrzowskiej w judo.

Trener koordynator – prezes Klubu Judo „Samuraj“ w Koszalinie oraz UKS „Tori” Dąbrowa, gmina Sianów. Wieloletni prezes Zachodniopomorskiego Związku Judo.

Trener kadry wojewódzkiej ZFS w Szczecinie, a w latach 1990-1996 asystent kadry olimpijskiej.

Adamski jest związany z tą dyscypliną sportu od 1971 roku. Jako zawodnik reprezentował barwy KS „Gwardia” Koszalin, zdobywając medale na wielu mistrzostwach Polski, zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

W 2019 roku właśnie mija 35 rocznica pracy szkoleniowej trenera Andrzeja Adamskiego w klubach judo w Koszalinie.

Jego najważniejsze sportowe sukcesy to:

  1. osiągnięcia zawodnicze:
  • Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów srebrne medale 1978/79;
  • Międzynarodowe turnieje juniorów: 1. miejsce Holandia 1979, Dania 1980,
  • Klasyfikacyjne turnieje ogólnopolskie juniorów i seniorów 1,2,3,5 m.
  1. osiągnięciatrenerskie:
  • W 1983 roku był założycielem sekcji judo kobiet w KS „Gwardia”, której sukcesorem od 2000 roku jest Klub Judo „Samuraj” Koszalin.
  • W barwach tego klubu zdobył najwyższe laury trenerskie, będąc wychowawcą i trenerem wielu pokoleń koszalińskich judoczek i judoków,
  • W sumie na mistrzostwach Polski i Europy, w różnych kategoriach wiekowych, zdobył ze swoimi zawodniczkami ponad 350 medali i wiele tytułów mistrza Polski i Europy.
  • Najważniejszym jego osiągnięciem sportowym było wychowanie i bezpośrednie przygotowanie do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku, zawodniczki Ewy Larysy Krause, która jako jedna z trzech koszalińskich olimpijczyków dostąpiła zaszczytu reprezentowania kraju na olimpijskim tatami, zdobywając V miejsce w klasyfikacji indywidualnej, w kategorii wagowej do 52 kg.E.L. Krause była także mistrzem Europy juniorów i seniorów, zdobywając 8 medali indywidualnych, jak i drużynowych.

Andrzej Adamski to trener z wielkim dorobkiem szkoleniowym, działa społecznie w Polskim Związku Judo, jest prezesem Zachodniopomorskiego Związku Judo i członkiem Zarządu Zachodniopomorskiej Federacji Sportu w Szczecinie. Był wielokrotnie nagradzany za działalność sportową przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a także przez najwyższe sportowe władze rządowe.
Trener Adamski jest charyzmatycznym szkoleniowcem w Koszalinie, posiada uznanie i szacunek innych trenerów, a w szczególności szkoleniowców sportów walki. Przez 35 lat swojej pracy wielokrotnie doskonalił swoje umiejętności na kwalifikacyjnych kursach zawodowych i branżowych.

Jest dyplomowanym i licencjonowanym trenerem Polskiego Związku Judo oraz jednym z nielicznych w naszym kraju, egzaminatorem na stopnie mistrzowskie dan. Sam jest posiadaczem 7 dana w judo.

  • Hobby: projektowanie plakatów, koszulek o tematyce sportowej, kolekcjonowanie mieczów samurajskich oraz postaci samurajów,

Ulubione sporty: judo, sumo, sporty walki,

Dlaczego trenuje ? – ..bo lubi emocje, sportową rywalizację i wysiłek fizyczny,

Największe osiągnięcia klubu – jak wyżej, a dodatkowo to udziały i medale, miejsca punktowane we wszystkich kategoriach wiekowych w Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy oraz setki medali w mistrzostwach Polski od kategorii wiekowej od młodzików do seniorów.

Wielokrotnie – drużynowy Mistrz Polski,Aktualności

Trwa dobra passa sumitów Spartakusa Pyrzyce

W dniach 26-28.09.2019r. w Szigetszennniklos na Węgrzech odbyły się Mistrzoswa Europy młodzików, młodziczek, kadetów i kadetek w sumo. Wspaniale spisali się zawodnicy naszego klubu, którzy reprezentując nasz kraj wywalczyli 3 medale .Srebmy medal i tytuł wicemistrza Europy w grupie młodzików zdobył w kat. wag. 45 kg Rafał Kawalcawk — uczeń szkoły Podstawowej w Okunicy. Brązowe […] / więcej+

SPRAWOZDANIE Z XIII MEMORIAŁU KAZIMIERZA BOROWIAKA

W dniu 21.09.2019 r w Myśliborzu odbył się memoriał im. Kazimierza Borowiaka wieloletniego działacza trenera i wychowawcy wielu pokoleń ciężarowców. Pan Kazimierz Borowiak w latach 50-tych był założycielem sekcji podnoszenia ciężarów pod nazwą „Mechanizator” , który w późniejszych latach został włączony do klubu „Osadnik Myślibórz”. Od roku 1997 klub funkcjonuje jako odrębna jednostka pod nazwą […] / więcej+

Boks – Elżbieta Wójcik – V-ce Mistrzynią Europy -2019

KLUB: KB Karlino /KSW Róża Karlino/ Waga startowa : 69 kg – 75 kg Rocznik: 1995 2013 – v-ce mistrzyni Świata Juniorek – przegrała w finale z ClaressąShields / złoto IO w RIO / 2014 – Mistrzyni Europy , Mistrzyni Świata i złota medalistka Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2018 – ¼ Mistrzostw Świata Seniorek 2018 – […] / więcej+

Niesamowity Weteran – „podnoszenia ciężarów”

16 – 24 sierpnia 2019 Montreal w Kanadzie był miejscem odbywających się Mistrzostw Świata Masters w ponoszeniu ciężarów. Przedstawiciel naszego kraju , działacz Zachodniopomorskiej Federacji Sportu , mieszkaniec Koszalina Pan Jerzy Żalejko zdobył złoty medal Mistrzostwo Świata w grupie wiekowej 65-69 lat w kategorii wagowej do 96 kg. Wynikiem 171 kg w dwuboju pokonał duże […] / więcej+

Narodowe Mistrzostwa Polski 2019 w Tenisie Ziemnym.

Zawodnicy Kadry Województwa Zachodniopomorskiego zdobyli trzy medale podczas rozgrywanych w Gliwicach 93. Narodowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie. Daria Kuczer wraz ze swoją partnerką, Anastazją Szoszyną (WKS Grunwald Poznań), awansowały do finału gry podwójnej kobiet. Szczecińsko-poznańska para wygrała dwa mecze, a w pojedynku o złoto uległa parze Weronika Falkowska (AT Masters Radom)/  Martyna […] / więcej+

Aktualne Wyniki Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży 2018

zobacz wszystkie aktualności+